Пораз кошаркаша Радничког у Новом Пазару

Кошаркаши Радничког претрпели су први пораз у Кошаркашкој лиги Србије. У мечу 2. кола првенства, Крагујевчани су изгубили на гостовању од екипе Новог Пазара резултатом 109:101.

Кошаркаши Радничког имали су прилику да у Новом Пазару забележе и другу победу на старту првенства. Екипе су играле у таласима.

Домаћин је имао 9 поена предности на старту меча, а Крагујевчани седам у трећој четвртини, после које је било нерешено.

Победник је одлучен у последњој четвртини коју су кошаркаши Новог Пазара решили у своју корист са 24:16.

Домаћи тим предводио је Меклар који је са 29 поена био најефикаснији играч утакмице. Марко Илић је постигао 22, а Нешовић 21 поен.

У екипи Радничког најефикаснији је био Катић са 24 коша. Добру партију пружио је и Матија Поповић који је постигао 22 поена.

Раднички очекује серија утакмица против јаких ривала. Прва је наредне суботе у „СББ хали Језеро“ против Напретка из Алексинца.