Посланици наставили расправу о новој Влади

Посланици Скупштине Србије наставили су данас расправу о новој Влади и експозеу мандатара Ђура Мацута, а у наставку расправе посланици владајуће коалиције рекли су да ће гласати за нову Владу Србије, док су представници опозиције навели да неће гласати за нову владу јер је, како сматрају, реч о влади континуитета са претходном.

Шеф посланичке групе „Александар Вучић – Србија не сме да стане“ Миленко Јованов изјавио је да је опозиција одговорна за тренутну ситуацију у српском друштву, додајући да опозиција није способна да политички артикулише незадовољство грађана који су против власти.

Угљеша Марковић из посланичке групе „Ивица Дачић-СПС“ изјавио је да ће та странка у дану за гласање подржати избор нове владе и истакао потребу за дијалогом кроз институције, како би се превазишла тренутна ситуација.

Народна посланица из групе „Покрет радника Слога-Струка“ Ирена Живковић изнела је став да Влада која се предлаже није нова Влада и да не представља суштинску промену, већ континуитет са ранијом влашћу.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *