Више од 350 интерно расељених лица организовано отишло из Крагујевца на гласање на Косову и Метохији

На Косову и Метохији данас се одржавају парламентарни избори, на којима се бирају посланици у скупштини привремених приштинских институција.

У трци за десет посланичких места предвиђених за представнике Срба, учествује шест странака и иницијатива, а кључни политички циљ је враћање Срба у институције.

Право гласа на данашњим изборима искористиће и нешто више од 350 интерно расељених лица привремено настањених у Крагујевцу, која су у раним јутарњим сатима организованим превозом кренула пут Косова и Метохије.

 Председник Србије Александар Вучић позвао је Србе са Косова и Метохије да у што већем броју изађу на изборе и гласају за своје представнике у скупштини привремених приштинских институција.

Значај опстанка Срба у јужној српској покрајини препознају и интерно расељени, који су одлучили да на данашњим изборима искористе своје бирачко право.

Њих нешто више од 350 је јутрос са седам аутобуса из Крагујевца отишло на Косово и Метохију.

Осим из Крагујевца, на гласање на данашњим изборима које многи оцењују као пресудне за опстанак српског народа на Косову и Метохији, кренули су и интерно расељени Срби из других делова Централне Србије, односно из свих градова и општина у којима је настањена расељеничка популација.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *