У Скупштини града у Крагујевцу, представљен је нов пројекат под називом „Школске баште пуне здравља“, који има за циљ да подигне еколошку свест ученика, родитеља и наставника кроз практично гајење биљака у школским двориштима.
Оне би се се потом користиле за самосталну производњу препарата за хигијену.
Носилац пројекта је Центар за еколошко образовање и одрживи развој и спроводи се у оквиру Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану, који финансира Европска унија а реализује програм Уједињених нација за развој.
Људи су се некада лечили самониклим биљкама које су проналазили у природи. Повишена температура, ране, посекотине али и велики број болести савладавани су природним лековима.
Центар за еколошко образовање и одрживи развој представио је пројекат под називом „Школске баште пуне здравља“ како би деца од малих ногу имала свест о значају и корисности биљака, потреби заштити животне средине а све у циљу унапређења здравља становништва.
Овај пројекат од велике је важности за локалну заједницу из разлога што су укључени родитељи, ученици и наставници и на тај начин имаће шири едукативни карактер.
Основци ће гајити лековито биље у школским двориштима и од њега производити препарате за одржавање хигијене.
Центар за еколошко образовање и одрживи развој постоји још од 2002. године и има преко 25 сарадника различитих профила.
Пројекат “Школске баште пуне здравља” спроводе и како би се унапредило стање зелених површина у двориштима четири основне школе из Крагујевца, а у наредном периоду чека их још занимљивих активности које ангажују локалну заједницу.
Извештава новинарка РТК Ксенија Ђерковић.