Пројекат за изградњу паметнијих и одрживијих заједница почиње 10. априла у Крагујевцу


Почетак пројекта „Путовање у паметнију будућност: Изградња паметнијих и одрживијих заједница у Србији“ биће обележен 10. априла у Крагујевацу, у присуству министра информисања и телекомуникација Михаила Јовановића.

Партнери пројекта су Национална алијанса за локални економски развој (НАЛЕД) и Стална конференција градова и општина, уз подршку Министарства за информисање и телекомуникације и Министарства за државну управу и локалну самоуправу, наведено је у заједничком саопштењу.

У хотелу Шумарице, са почетком у 9 часова, медијима ће се обратити министар информисања и телекомуникација Јовановић, амбасадорка Шведске у Србији и Црној Гори Аника Бен Давид, извршна директорка Нордијске пословне алијансе Ива Петровић и градоначелник Крагујевца Никола Дашић.

Након уводних обраћања, одржаће се презентације о креирању мапе пута паметних градова за Србију и примерима добре праксе нордијских земаља, као и наше земље.

Према последњим истраживањима, до 2030. године 60 одсто светског становништва ће живети у паметним градовима.

Шта то значи за будућност урбаног живота у Србији, да ли ће и наши градови постати паметни градови и како ће ове промене утицати на начин на који живимо, радимо и комуницирамо, нека су од питања о којима ће се на скупу дискутовати.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *