Прва беба рођена у Крагујевцу у 2022. години је Николај Арсенијевић који је на свет стигао само сат и 11 минута после поноћи.
Беба и мајка осећају се добро.
Градоначелник Крагујевца Никола Дашић уручио је поклон честитку града од 100 хиљада динара породици Арсенијевић, која ће и од државе добити 300 хиљада динара.
У првим минутима Нове године на свет су долазиле бебе у породилиштима широм Србије.
У породилишту Универзитетског клиничког центра само један сат после поноћи Мирјана Арсенијевић родила је прво дете.
Породици прве рођене бебе у Новој години, поклон честитку, пригодне поклоне, међу којима је и беби џамп, уручио је градоначелник Никола Дашић.
Од 1. Јануара 2022. године за свако прворођено дете држава издваја увећану финансијску подршку.
Иначе, у новогодишњој ноћи у Крагујевцу су рођена три дечака.
Само 4 минута после Николаја Арсенијевића, на свет је стигао још један дечак, а у 4 сата и 38 минута рођена је и трећа беба у 2022. години.
Извештава новинар РТК СЛађана Обрадовић Чукарић.
