Раднички 1923 елиминисан из Купа Србије

Фудбалери крагујевачког Радничког завршили су наступ у Купу Србије.

У мечу шеснаестине финала, лидер Прве лиге изгубио је у Ивањици од суперлигаша Јавора резултатом 2:1.

Меч Купа Србије у Ивањици, Раднички није почео у најјачем саставу.

То су искористили играчи Јавора и у првом полувремену постигли два гола која су и одлучила победника утакмице.

Јавор је повео у 7. минуту поготком свог најбољег стрелца Луковића.

Исти играч је десетак минута касније искористио слабу реакцију одбране Крагујевчана и повисио вођство домаћина на 2:0 што је био и резултат првог полувремена.

У другом делу меча тренер Радничког, Александар Линта, на терен је увео најискусније играче Томића, Ковачевића и Ћировића што је донело бољу игру крагујевачког тима.

У 71. Минуту Ћировић је постигао погодак и смањио предност Јавора.

У наставку утакмице ређали су се напади Крагујевчана и прилике пред голом домаћина.

Највећу шансу за изједначење имао је Ћировић у 82. минуту, али је остало 2:1 за Јавор који се овом победом пласирао у осмину финала Купа Србије.

Упркос поразу, Раднички је у већем делу утакмице успешно парирао члану Супер лиге и показао да се заслужено налази на врху прволигашке табеле као главни кандидат за пласман у највиши ранг.

После елиминације из Купа Србије, у Радничком се окрећу првенственом такмичењу.

У мечу 12. кола Прве лиге, крагујевачки тим ће у недељу на стадиону „Чика Дача“ од 13 сати и 30 минута играти са екипом Земуна.