Раднички 1923 наставио низ победа

Фудбалери крагујевачког Радничког наставили су серију победа у Првој лиги Србије.

Крагујевачки клуб је, у мечу 6. кола, победио у Београду екипу ИМТ-а резултатом 1:0 и учврстио се на другој позицији на табели.

Фудбалери Радничког су до четвртог узастопног тријумфа, петог у првенству, дошли у Београду у мечу са новајлијом у лиги, екипом ИМТ-а.
Крагујевчани су повели у 16. Минуту. Након слободног ударца Максимовић је главом спровео лопту у гол домаћина. Само два минута касније београдски тим је могао да изједначи. После центаршута Глишића, Пераловић је био непрецизан. Београђани су поново запретили у 33. минуту када је Терзић са неколико метара шутирао поред гола. У финишу првог полувремена Варјачић је покушао да изненади голмана ИМТ-а, али није било промене резултата.

На почетку другог полувремена Крагујевчани су поново запретили преко Никодијевића који није успео да скрене лопту у гол домаћина. У доброј позицији у 64. Минуту нашао се и центарфор ИМТ-а Пераловић, али је слабо реаговао. Раднички је могао да повећа предност у 78. Минуту када је, после добре акције Тодоровића, Никодијевић шутирао поред гола. До краја утакмице Београђани су покушавали да дођу до изједначења, али је остало 1:0 за Раднички.

Крагујевачки клуб је, после пете победе, остао на другом месту са два бода мање од водећег Кабела који има максималан учинак.

Првенство се наставља у среду када ће Раднички дочекати имењака из Пирота.