ТСЦ поразио Раднички 1923

Фудбалери Радничког, у 4. колу плеј-офа Супер лиге, поражени су на стадиону „Чика Дача“ од екипе ТСЦ-а из Бачке Тополе резултатом 4:1.

Три кола пре краја првенства, клуб из Бачке Тополе је остао на другом, а Раднички на осмом месту.

Екипа ТСЦ-а је оправдала улогу фаворита у Крагујевцу и још једном ове сезоне била успешнија од Радниког. Гости су повели у 20. минуту меча. После играња руком Ђурића у казненом простору Крагујевчана досуђен је пенал за екипу из Бачке Тополе који је у погодак претворио Ђаковац. Радост гостујућег тима није дуго трајала, јер је само седам минута касније домаћин изједначио. Видосављевић је упослио Милуновића који је рутински завршио акцију. Нешто касније досуђен је нови пренал за екипу ТСЦ-а након што је Митровић фаулирао Раткова пред голом Радничког. Овог пута Ђаковац је погодио само пречку. Ипак, гости су успели да до одласка на полувреме дођу до предности поготком Ћалушића у 43. минуту. Мреже су мировале до 60. минута када је Петровић прецизним ударцем повисио предност ТСЦ-а на 3:1. Раднички је могао да смењи вођство гостију у 83. минуту, али је Максимовић погодио стативу. Већ у наредном нападу Ратков је из слобопдног ударца поставио коначан резултат 4:1 за ТСЦ који е освојио важне бодове у борби за другу позицију.

Раднички је на моменте успешно парирао другопласираној екипи, али је на крају и у трећој утакмици против ТСЦ-а ове сезоне остао без бодова.

Наредну утакмицу Раднички ће одиграти у недељу, 14. маја, против Партизана у Београду. Почетак је заказан за 19 сати и 30 минута.