Раднички надиграо румунску Крајову

Одбојкаши Радничог остварили су победу у првој утакмици шеснаестине финала Купа ЦЕВ.

Раднички је на свом терену надиграо румунску Крајову резулатом 3:2.

Гости из Румуније су за нијансу боље отворили сусрет након чега су Крагујевчани ухватили прикључак и до средине уводног сета изједначили резултат.

Иако су Румуни стигли до вођства од 1:0 изабраници Алексе Брђовића су у наредна два сета приказали далеко бољу игру од ривала и стекли разлику која им је омогућила да изједначе резултат, да би у трећем стигли до вођства.

Одбојкаши Крајове у реваншу очекују победу.

У петом сету навијачи су видели праву драму, у коме се десило неколико преокрета у резултату.

Обе екипе су имале своје шансе да утакмицу раније приведу крају али је ипак Раднички био истрајнији и остварио победу са 30: 28.

Реванш утакмица између Редничког и Крајове игра се у среду 29. новембра у Румунији.