Раднички обезбедио учешће на „фајнал-фору“ Регионалне лиге

У дербију другог кола трећег турнира Регионалне лиге, који је на програму у Крагујевцу, ватерполисти Радничког пружили су сјајну партију и савладали лидера на табели, екипу Југа, резултатом 12:10.

Крагујевчани су тако поново били бољи од Дубровчана након прошлогодишњег тријумфа у финалу овог такмичења и показали да могу да играју са било којим противником када су на свом нивоу.

Од старта се видело да су са далеко већим мотивом и жељом ушли у овај дуел него у синоћњи са Партизаном, што се одразило и на игру, како у одбрани тако и нападу. Већ у првој четвртини „одлепили“ су се на 3:0, а противнику су први погодак дозволили тек 24 секунде пре краја периода, када је Фатовић био прецизан са играчем више (3:1).

Наставио је домаћин у истом ритму и у другој четвртини, па је у једном тренутку имао и четири гола „вишка“ (5:1), али је на полувреме отишао са залихом од три гола, око које се углавном и вртео резултат (6:3).

Југ се очекивано опоравио од шока на паузи и са три везана гола изједначио после три минута игре у наставку (6:6), али изабраници Уроша Стевановића нису дозвољавали преокрет. Одмах затим вратили су се на два гола „вишка“, преко Тохоља и Пљеванчића, а ту предност задржали су до последње деонице (10:8).

Четири и по минута пре краја Раднички је отишао на три гола предности (12:9) и практично решио питање противника. Међутим, темпо игре није опадао, борба је трајала до самог краја, а Раднички је дошао до заслужене победе.

Најефикаснији у победничким редовима био је Никола Лукић са три гола, а пратили су га Немања Станојевић и Алекса Укропина са по два. На другој страни предњачио је леворуки Маро Јоковић са четири поготка. Велике заслуге за тријумф носи и голман домаћих, Лазар Добожанов, који је уписао неколико важних интервенција, али је и на другој страни добру партију пружио Тони Попадић, поготово у другом делу.

Овим тријумфом Раднички је и дефинитивно обезбедио учешће на „фајнал-фору“, а са ког ће то места бити сазнаће после сутрашњих дуела.

Последњег дана турнира, у недељу, на програму су три утакмице. Раднички ће од 20.40 часова одмерити снаге са екипом Шапца, а састају се још Приморац – Партизан (17 часова) и Соларис Југ (18.50).

Југ – Раднички 10:12 (1:3, 2:3, 5:4, 2:2)

КРАГУЈЕВАЦ – Затворени базен СПД „Раднички. Судије: Станко Ивановски (Херцег Нови) и Веселин Мишковић (Котор).

ЈУГ: Попадић, Звоно, Фатовић 2, Стахор, Јоковић 4, Папанастасиу 2, Томасовић, Агриропулос 1, Кржић, Какарис 1, Бенић, Жувела, Јуришић, Колак. Тренер: Кобешчак.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић 1, Станојевић 2, Јанковић 1, Ћук, Круг, Укропина 2, Пљеванчић 1, Тохољ 1, Миличић, Лукић 3, Врлић, Тодоровски, Радуловић 1. Тренер: Урош Стевановић.

ИЗВОР: kvkradnicki.com

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.