Раднички се испромашивао, али победио Борац

Фудбалери Радничког, у 17. колу Прве лиге Србије, победили су данас на стадиону “Чика Дача” екипу Борца из Чачка резултатом 1:0.

Раднички је остварио осму победу у првенству и остао на седмом месту.

Фудбалери Радничког били су бољи ривал и заслужено су победили екипу Борца из Чачка.

Крагујевчани су пред својим навијачима славили са 1:0 иако су имали прилике да забележе убедљивију победу.

Одлучујући погодак на утакмици постигнут је већ у 8. минуту меча.

Најпре је Томислав Тодоровић погодио пречку, а одбијену лопту Алекса Тодоровић је на ефектан начин спровео у гол Борца.

У другом полувремену Крагујевчани нису искористили неколико стопостотних прилика да раније реше питање победника утакмице и остваре убедљив тријумф. Најзаслужнији за то био је голман Борца, Мишић.

После прилике на старту другог дела меча, Ратковић је у 60. минуту поново изашао пред гол Чачана, а после интервенције Мишића, Маркишић је погодио  пречку.

Нешто касније и Вујасин је окушао ударац, али је био непрецизан.

Затим је у прилици био Томислав Тодоровић који такође није успео да савлада Мишића.

Ратковић је имао још једну прилику у 78. минуту, међутим и овог пута није успео да постигне погодак.

Последњу прилику на утакмици за Раднички имао је Маркишић, али се још једном истакао голман Мишић.

У последњим тренуцима меча Борац је могао да казни промашаје Крагујевчана.

Ипак, после шута Ковачевића лопта је прошла поред гола домаћина, па је остало Раднички-Борац 1:0.

Екипа Борца није могла да парира расположеним  играчима Радничког.

Чачани су претрпели осми пораз у првенству и остали на 13. месту.

Раднички је после осме победе у сезони остао на седмом месту на табели.

Првенство ће бити настављено у среду када ће крагујевачки тим играти у гостима са другопласираном Инђијом.