Забрана кретања овог викенда најдужа је од увођења ванредног стања и траје од петка од 17 часова до понедељка до пет сати.
Дозвољено кретање имају пољопривредници, који увелико раде на њивама.
У раним јутарњим сатима, од 8 до 10 сати и увече од 23 сата дозвољено је и шетање кућних љубимаца.
Има и грађана који имају радну обавезу, па и у време полицијског часа напуштају своје домове и одлазе на своја радна места уз обавезну дозволу коју им издаје послодавац.
Пусте градске улице током забране кретања најупечатљивија су слика града.
Од увођења ванредног стања, једно од најпосећенијих места у граду, Велики парк, током последњих недеља скоро без посетилаца.
Они који живе на овој локацији на кратко су у шетњу извели своје кућне љубимце у термину који је за то предвиђен од осам до десет сати ујутру.
Суграђани су поштовали мере које је донела Влада Републике Србије па су псе изводили на око 200 метара од својих кућа.
У насељу Ероглија у коме има доста зелених површина у раним јутарњим сатима могло се видети на десетине суграђана који су у шетњу извели своје љубимце.
Пусте градске улице током забране кретања најупечатљивија су слика града.
До недавно, најпрометније саобраћајнице, на потезу од Медицинске школе до Великог парка ка Змај Јовиној улици и ка насељу Аеродром, данас без људи, без аутомобила.
Тек по неко такси возило, комби брзе поште, возила доставе брзе хране и аутомобили којима суграђани одлазе на своја радна места.
Министарство пољопривреде на основу донетих мера о кретању пољопривредника омогућило је да ратари који обављају послове на њивама могу до ораница да долазе и у време трајања забране кретања.
Таква одлука је била неопходна јер у ово време пољопривредници увелико раде на припреми земљишта за предстојећу пролећну сетву.
Они су се несметано кретали до својих њива искључиво тракторима и осталим пољопривредним возилима.
Како кажу, без обзира на забрану кретања грађана у превенцији заштите здравља људи од Ковида 19 посао мора да се обави. Временски услови су идеални за радове.
Забрана кретања овог викенда је иначе најдужа од увођења ванредног стања и траје 60 сати.
Ако је судити по народној изреци „Да у сваком злу треба тражити нешто добро“ бар су сада крагујевачке породице на окупу.
Социолози и психолози саветују да се време у изолацији искористи уз музику, филм, читање књига, уређење кућног простора и јединству породице.
Извештава новинарка РТК Катарина Мировић.