Рукометашице Радничког поражене од Јагодине на старту финалне серије

Рукометашице Радничког, у првом мечу финала плеј-офа Супер лиге, поражене су на гостујућем терену од екипе Јагодине резултатом 30:26.

Јагодинке су дошле на корак од титуле пред реванш у Крагујевцу, 1. јуна.

Екипа Јагодине искористила је предност домаћег терена и бољом игром у другом полувремену повела у финалној серији плеј-офа Супер лиге.

Иако су домаће рукометашице имале три гола предности, први део утакмице завршен је нерешеним резултатом 13:13.

Изједначена борба водила се до средине другог полувремена када су Јагодинке повеле са три гола разлике и стечену предност чувале до краја утакмице.

Домаћин је у једном тренутку имао и пет голова вишка, али је на крају славио са 30:26.

Екипу Јагодине предводила је Јелена Гојковић са седам погодака, док је Теодора Мајкић постигла гол мање.

У екипи Радничког истакла се Катарина Степановић која је са 11 голова била најефикаснија играчица утакмице.

Иако су у већем делу меча успешно парирале домаћину, Крагујевчанке су посустале у завршници када је решено питање победника утакмице.

Екипа Јагодине имаће прилику да победом у реваншу у Крагујевцу освоји титулу првака државе.

Други меч биће одигран у уторак, 1. јуна, у хали „СББ Језеро“ од 18 часова.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.