Сајам каријерног вођења, намењен ученицима који размишљају о свом будућем занимању, одржан је у Првој техничкој школи у Крагујевцу.
Посетиоци су имали прилику да се, у разговору са послодавцима, упознају са различитим професијама и стекну бољи увид у потребе и прилике на тржишту рада у Крагујевцу.
Сајам у Првој техничкој школи изазвао је велико интересовање ученика за различита занимања.
Овај догађај помогао је средњошколцима у доношењу важних каријерних одлука, док су поједини искористили прилику да предају своје радне биографије у потрази за запослењем.
На сајму је учествовало 15 излагача који су ученицима представили различита занимања.
Ово је први сајам који је одржан у Првој техничкој школи са циљем да се ученицима представе занимања којима се могу бавити
Млади су кроз интервјуе имали прилику да се упознају са различитим професијама, док су истовремено вежбали разговор за посао, добијали корисне савете и развијали сигурност у представљању својих вештина.
Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.
