Спортска опрема за школу у Великим Пчелицама

Издвојено одељење Основне школе „Светозар Марковић“ у Великим Пчелицама добило је спортску опрему за будућу фискултурну салу.

За те намене из буџета града је издвојено 250.000 динара.

Основну школу „Светозар Марковић“ у Великим Пчелицама похађа 20 ђака, од првог до четвртог разреда.

Услови за одвијање васпитно-образовног процеса у последњих неколико година значајно су унапређени, а следећи корак је уређење фискултурне сале.

Мотивисање најмлађих да се окрену здравим стиловима живота, кроз промоцију школског спорта и унапређење услова за бављење физичком активношћу, један је од приоритета локалне самоуправе.

У складу са тим је и одлука о набавци спортске опреме за школу у Великим Пчелицама.

Сличне активности на иницијативу града Крагујевца, како је најављено, биће реализоване и убудуће.

За уређење дечјих игралишта и отворених терена за мале спортове у градском буџету за наредну годину планирано је 25 милиона динара.

Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *