Спортско друштво глувих из Крагујевца освојило шест пехара

Најновији пехари и медаље које су чланови Спортског друштва глувих из Крагујевца освојили на недавно одржаним такмичењима били су повод за сусрет са Предрагом Стевовићем, чланом Градског већа за спорт.

Честитајући на оствареним резултатима, Стевовић је нагласио да је реч о спортском друштву које ради за добробит не само својих чланова, него и града Крагујевца и додао да град подржава такве активности.

Спортско друштво глувих Крагујевац постоји од 1954. године и најактивније је у области фудбала, кошарке, рукомета, риболова, стоног тениса, пикада, куглања и шаха.

Окупља чланове старости од 15 до 70 година. На недавно одржаном државном првенству у стоном тенису у Јагодини, мушка екипа освојила је прво место, а женска треће.

Добри резултати остварени су и у појединачној конкуренцији.

Поред тога, екипа риболоваца је пре 10 – так дана на државном првенству у спортском риболову на језеру Газиводе освојила друго место.

На Меморијалном турниру у футсалу „Влада Барановски“ у Новом Саду екипа ветерана освојила је треће место.

Међу наградама је и Трофеј Београда 2021. за друго место у футсалу.