Шумадија карате дођо убедљив на Накајама купу

Каратисти Шумадија карате дођоа наставили су низ одличних резултата, најпре наступом на Супер лиги у Врњачкој Бањи, а затим и на Накајама купу који је одржан у спортској сали Друге крагујевачке гимназије.

Ове године, Шумадија карате дођо се први пут нашао у улози домаћина.

На Супер лиги, такмичари Мина Митровић, Богдана Терзићи Матија Mладеновић освојили су укупно седам медаља, док су се већ следећег дана на домаћем татамију показали у пуном сјају.

На Накајама купу учествовала су 23 клуба и око 400 такмичара, а екипу домаћина чинило је 32 такмичара Шумадија карате дођоа који су освојили импресивних 136 медаља, чиме је клуб убедљиво заузео прво место у генералном пласману.

Најуспешнији такмичари клуба били су Хана Филиповић, Богдана Терзићи Лара Ибровац, које су својим резултатима и наступима заслужиле посебне похвале.

Након успешног Накајама купа, од 20. до 26. октобра, десет најбољих такмичара клуба представљаће Србију на Првенству Европе у традиционалном каратеу у Краљеву: Оливера Петковић, Мина Митровић, Хана Филиповић, Тихана Алексић, Богдана Терзић, Матија Младеновић, Анђела Јовановић, Лара Ибровац, Борис Чакаревић и Марина Рајић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *