Пријављивање за субвенције за куповину нових електричних возила почело је 3. фебруара.
Јавни позив, који је објавило Министарство заштите животне средине отворен је до 31. октобра, а ове године за субвенционисану куповину електричног аутомобила, из буџета је издвојено 170 милиона динара.
За субвенције за куповину новог, искључиво електричног возила могу се пријавити сви грађани Србије као и приватни предузетници или компаније.
У зависности од врсте возила могу се добити субвенције од 250 до 5.000 евра.
То у пракси значи да се могу куповати и мотоцикли или мотори на електрични погон, као и путничка или теретна возила.
Сви који се одлуче за куповину овакве врсте возила, могу да рачунају на финансијску помоћ државе у износу од пет хиљада евра, за куповину нове електричне Панде која ће се производити у Крагујевцу.
У Крагујевцу се електрична возила могу пунити на четири локације, од којих су три у приватном власништву.
Пуњачи за електричне аутомобиле који се налазе у јавној гаражи у улици Кнеза Милоша су власништво града Крагујевца, а пуњење је потпуно бесплатно.
Јавни позив, који је објавило Министарство заштите животне средине отворен је до 31. октобра.
За субвенционисану куповину електричног аутомобила, из буџета је издвојено 170 милиона динара.
Извештава новинар РТК Марина Голубовић Миленковић.