Тесан пораз Радничког 1923 од шампиона

Фудбалери Радничког изгубили су од водеће Црвене звезде у Београду резултатом 3:2, у 5. колу плеј-офа Супер лиге.

Упркос поразу, Раднички се и даље налази на четвртом месту два кола пре краја првенства.

Крагујевачки клуб ће у четвртак дочекати Војводину у одлучујућој утакмици за пласман у европско такмичење.

Фудбалери Радничког пружили су јак отпор Црвеној звезди која је дошла до очекиване победе на свом терену.

Београђани су од почетка утакмице нападали и покушавали да искористе збуњеност одбране крагујевачког тима.

Црвена звезда је дошла до предности у 19. минуту када је Ендиај постигао водећи гол за „црвено-беле“.

После добре прилике коју је исти играч имао да дуплира предност домаћина, Раднички је изједначио.

Након добре акције и центаршута Глушчевића у 24. минуту, Ђурић је скренуо лопту у гол Црвене звезде.

Ипак, радост Крагујевчана није дуго трајала, јер је само пет минута касније Ендиај поново донео предност „црвено-белима“.

У 36. минуту било је 3:1.

После продора незадрживог Олајинке, Хванг је постигао трећи погодак за Црвену звезду.

Раднички брзо узвратио и у 39. минуту преко Сахлија смањио предност Београђана.

Друго полувреме није донело садржајну игру.

Раднички је покушавао да дође до изједначења, док је домаћин имао шансе да слави убедљивије, али је остало 3:2 за Црвену звезду.

Крагујевачки клуб је у све три утакмице ове сезоне поражен од Црвене звезде.

Два кола пре краја шампионата, Раднички је остао на четвртој позицији која води у европско такмичење са два бода више од Чукаричког и Војводине.

Меч сезоне против Војводине, фудбалере Радничког очекује  у четвртак на стадиону „Чика Дача“.

Почетак је заказан за 16 сати и 55 минута.