Национални семинар „Тимским радом до бољих исхода за пацијенте са малигним туморима главе и вратаˮ окупио је у Универзитетском клиничком центру Крагујевац домаће стручњаке различитих специјалности у области медицине, у циљу размена знања, искустава и најновијих достигнућа у дијагностици и лечењу ових комплексних тумора.
Малигни тумори главе и врата заузимају значајно место у укупној онколошкој патологији.
На светском нивоу убрајају се међу десет начешћих малигнитета са више од 800 хиљада новооболелих на годишњем нивоу.
У Европи такође бележе високу инциденцу док у нашој земљи представљају значајан јавноздравствени проблем са тенденцијом пораста броја оболелих.
Мултидисциплинарни приступ као темељ савремене онкологије, у потпуности долази до изражаја на оваквим стручним скуповима.
Национални семинар акредитован је за лекаре, стоматологе, медицинске сестре и здравствене техничаре.
На Националном скупу „Тимским радом до бољих исхода за пацијенте са малигним туморима главе и врата” истакнут је значај ране рехабилитације за очување живота пацијената, као и улога редовних стоматолошких прегледа у превенцији, припреми и праћењу онколошког лечења.
Извештава новинар РТК Наташа Радивојевић.
