Трагичан биланс у саобраћају: Пешаци и бициклисти најугроженији

Од почетка године 57 пешака и 18 бициклиста погинуло у саобраћајним незгодама, наводи се у саопштењу Агенције за безбедност саобраћаја, уз напомену да је у циљу безбедности неопходно да сви учесници у саобраћају поштују прописе.

Пешаци и бициклисти су рањива категорија учесника у саобраћају и у односу на путничке аутомобиле немају заштиту, ваздушне јастуке, сигурносне појасе, каросерију, јер је кацига бициклистима једина заштита, тврде из Агенције за безбедност саобраћаја.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *