Тродневна жалост у Тополи

Општина Топола прогласила је тродневну жалост због трагичног догађаја у селу Љубесело у којем су настрадале четири особе.

Дани жалости на подручју ове општине биће 2, 3. и 4. мај 2025. године.

У Одлуци о проглашењу Дана жалости, коју је потписала председница општине Јасна Вуковић, наводи се да ће Дани жалости бити обележени спуштањем заставе на пола копља на згради Општине Топола, јавним предузећима и установама чији је оснивач општина, као и на објектима месних заједница и других установа на подручју Тополе.

Електронски и други медији, организатори јавних програма и садржаја дужни су да своје програме и садржаје прилагоде Данима жалости.

За време Дана жалости забрањено је емитовање народне и забавне музике, односно одржавање програма забавног карактера на јавним местима, наведено је у Одлуци о проглашењу Дана жалости.

Подсетимо, трагедија у Љубеселу догодила се у среду, 30. априла, у поподневним сатима, приликом покушаја чишћења септичке јаме на фарми свиња, када је једна особа упала у одводни канал.

У помоћ су јој притекла три члана породице и један комшија, али су, услед тровања амонијаком, четворица мушкараца страдала, док се једна жена тешко отровала.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *