Према подацима Института за јавно здравље за 13. фебруар до 20 часова, од 518 новоузоркованих брисева, позитивних је 86, што је 16,60% у односу на број обрађених брисева.
У Крагујевцу је ковидом 19 инфицирано још 59 особа, у Аранђеловцу 17, Тополи 4, Баточини 2, Рач 1 и Книћу 3.
У Клиничком центру Крагујевац, према последњим подацима хоспитализована су 152 пацијента, од којих је 12 на респиратору.
У Шумадији је у кућној изолацији 4471 особа, од чега 3927 у Крагујевцу.
