У Народној библиотеци „Вук Караџић“ отворена је изложба FAKELESS Гете института из Београда, која има за циљ да побољша коришћење вести и медија међу људима различитих генерација.
Изложба је интерактивног карактера и подразумева активно учешће посетилаца који су неодвојиви део наратива поставке. Доноси одговоре на питања како се препознају погрешне информације и дезинформације.
Изложба је осмишљена у сарадњи Гете института и организација: Куншт, Кактикал тек, које су заједнички радиле на Стратегији борбе против информационе неписмености,односно на развијању отпорности грађана на лажне вести и манипулације кроз медије.
Тема је битна не само за Гете институт већ глобално, а нарочито за европска друштва.
Изложба је доступна грађанима у Народној библиотеци „Вук Караџић“ до 30. марта.
Уједно представља и обнављање сарадње са Гете институтом из Београда.
Представници Гете института наговештавају да би њихова следећа изложба у Крагујевцу могла бити поставка посвећена Кафки.
На 20 паноа, немачки уметник који се бави стрип илустрацијама, осликао је делове из Кафкиног „Преображаја“ и „Процеса“ .
Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.
