Према подацима Института за јавно здравље за 22. новембар, од 521 обрађеног узoрка у Шумадији, 39 особа је позитивно на вирус ковид 19.
Од тог броја, из Крагујевца је 26 особа, Аранђеловца 3, Кнића 6, Тополе и Баточине по 2 док у Рачи и Лапову није било новозаражених.
У Универзитетском клиничком центру Крагујевац хоспитализована су два пацијента од којих је један на респиратору.
