Убедљива победа омладинаца Радничког 1923 за треће место

Омладинска екипа Фудбалског клуба „Раднички 1923“ победила је данас на свом терену екипу Младости из Лучана резултатом 3:0, у 14. колу Омладинске лиге Србије.

Крагујевчани се налазе на трећем месту на табели иза Партизана и Црвене звезде.

Омладинска селекција Радничког је неочекивано убедљиво савладала квалитетну екипу Младости из Лучана пре првенствене паузе. Крагујевчани су били бољи у првом полувремену. После погођене пречке Петровића, Раднички је добру игру крунисао у 44. минуту. Након корнера, Томовић се најбоље снашао пред голом гостију и довео Раднички у вођство. Фудбалери Младости су заиграли офанзивније у наставку меча, али су поново Крагујевчани дошли до поготка. У 62. минуту Маринковић је на ефектан начин постигао други гол за Раднички. Имали су Лучанци велику прилику да се резултатски врате у меч, али је Ћировић погодио пречку. Казна је стигла у 84. минуту када је Милетић поставио коначан резултат утакмице – 3:0 за Раднички.

Млада екипа из Лучана, која се налази у горњем делу табеле, претрпела је пети пораз у првенству.

Млади Крагујевчани се налазе на трећем месту на табели иза Партизана и Црвене звезде.

Због обавеза омладинске репрезентације Србије, такмичење ће бити настављено 26. новембра када ће Раднички играти као гост са последњепласираном екипом Вршца.