Припадници Министарства унутрашњих послова, у сарадњи са надлежним тужилаштвима и Пореском полицијом, у више одвојених акција сузбијања финансијског криминала и корупције, у претходних неколико дана ухапсили су 16 особа осумњичених да су у периоду од 2013. године до данас починили више коруптивних и других кривичних дела.
Сумња се да су они на тај начин буџету Републике Србије и другим привредним субјектима и физичким лицима нанели материјалну штету од око 800 хиљада евра.
У оквиру ове акције у Крагујевцу је ухапшено одговорно лице у предузећу „Еуросикам плус“, због сумње да је починило кривичнa делa проневера и фалсификовање службене исправе.
Сумња се да је М.А. од октобра до децембра 2016. године, као одговорно лице овог предузећа купио материјал, који је присвојио за себе и тиме оштетио фирму за око три милиона динара.
