Усвојена жалба тужилаштва, одређен притвор двојици осумњичених за планирање нереда

Суд је усвојио жалбу Вишег јавног тужилаштва у Београду и одредио притвор до 30 дана двојици осумњичених да су планирали и припремали акције за насилну промену државног поретка.

Како сазнаје Танјуг, притвор је одређен Луки С. из Крагујевца, као и Димитрију Д. из Ниша код којег је пронађена и свеска са плановима насилних акција.

Суд међутим није усвојио жалбу тужиоца када је у питању притвор друго шесторо пленумаша који ће се и даље бранити са слободе, иако реално постоји опасност да ће и они поновити своја недела.

У питању је група од осморо осумњичених да су се удружили, договарали и припремали напад на државне институције – Народну Скупштину и Владу Републике Србије, блокаду путева и круцијалне инфраструктуре на територији целе државе, упад на градилиште ЕXПО…, како би насилним путем променили државни поредак, док им је захтев расписивање ванредних избора био само изговор за нереде.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *