Важан тријумф фудбалера Радничког 1923

Фудбалери Радничког остварили су важан тријумф у борби за пласман у Супер лигу.

У мечу 30. кола Прве лиге Србије, Крагујевчани су победили данас на стадиону „Чика Дача“ екипу Лознице резултатом 1:0.

Раднички је остао на првом месту и сада има пет бодова више од Колубаре која је заузела другу позицију на табели.

Управо ће се ова два тима стастати у среду у Лазаревцу.

Раднички је успео да се реваншира Лозници за пораз у првом делу сезоне и освоји вредне бодове у борби за пласман у Супер лигу.

После опрезног почетка утакмице, Крагујевчани су први запретили у 18. минуту.

Најпре је Мирић шутирао искоса, а у наставку акције Вићентијевић је погодио стативу.

Нешто касније поново се Мирић нашао у доброј позицији, али је био непрецизан.

За неискоришћене прилике, Мирић се искупио у 39. минуту када је, након центаршута Варјачића, мајсторски главом спровео лопту у гол Лознице и довео Раднички у вођство.

Гости су боље почели друго полувреме и најавили бољу игру, али је први прилику имао Раднички преко Илића који је лоше захватио лопту главом.

Лозница је опасно запретила у 70. минуту када је Милинковић погодио пречку из слободног ударца.

Само минут касније, Раднички је поново имао доста среће, јер је најбољи стрелац Прве лиге, капитен Лознице Комарчевић, погодио стативу.
Крагујевчани су покушавали да раније осигурају победу.

У 79. минуту Варјачић није успео да лопту спроведе у гол Лознице.

Гости су могли да изједначе у 83. минуту када је после грешке обране домаћина Станојловић изашао пред гол Радничког, али је голман Лукић спречио погодак.

У последњим тренуцима утакмице досуђен је пенал за Крагујевчане после прекршаја над Никодијевићем.

Управо је Никодијевић, коме је био рођендан, извео најстрожу казну, али је његову намеру прочитао голман Ружић, па је остало Раднички-Лозница 1:0.

Четири кола пре краја првенства Раднички је остао на првом месту и сада има пет бодова више од Колубаре која је заузела другу позицију на табели. Управо ће се ова два тима састати у среду у Лазаревцу.