Ваздух у Крагујевцу ове зиме без сумпора и чађи

Потпуна елиминација сумпора и пм честица, односно чађи из ваздуха, конкретни су ефекти увођења котларнице на гас.

Енергетику и нова постројења обишли су: мнистарка за заштиту животне средине Ирена Вујовић, Никола Дашић градоначелник Крагујевца као и партнери из Европске банке за обнову и развој.

Грађани Крагујевца ове зиме имају вишеструко бољи квалитет ваздуха захваљујући највећем пројекту који су заједнички реализовали Министарство за заштиту животне средине и град Крагујевац.

Изградњом нове котларнице која као енергент користи природни гас, решен је дугогодишњи еколошки проблем града Крагујевца.

У октобру 2021. године држава је обећала помоћ, а годину дана касније, односно 2022.године, у текућој грејној сезони, Енергетика већ снабдева 22 хиљаде корисника даљинским грејањем новим, сигурнијим, здравијим концептом постројења. У то се уверила и ресорна министарка приликом обиласка Енергетике.

Највећи пројекат Министарства за заштиту животне средине и локалне самоуправе реализован је кроз замену котларнице у Крагујевцу. Квалитет ваздуха у граду је бољи, здравствено безбеднији.

Од увођења котларница на гас, и емисија угљених оксида је смањена за 70 одсто.

Обезбеђење нове котларнице омогућило је и олакшан рад запосленима на постројењима у Енергетици, односно омогућено је сигурно, безбедно, ефикасно и поуздано даљинско грејање у Крагуејвцу.

Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *