Велика европска победа рукометашица Радничког

Рукометашице Радничког су тријумфално започеле учешће у респектабилном европском такмичењу, Лиги Европе, савладавши у премијерном сусрету на свом паркету шведског вицешампиона Хоорс резултатом 23:22.

Крагујевчанке у Шведску путују са једним голом предности, а реванш меч се игра за недељу дана.

Након исцрпљујуће утакмице пре само три дана са шампионом Србије, прибојавали су се у стручном штабу колико ће тај меч имати утицаја на дуел са Швеђанкама.

Али, домаћим рукометашицама није мањкало мотива да дају максимум својих могућности како би забележиле европски тријумф.

Крагујевчанке су већ у 6. минуту повеле 3:0 против, до тог тренутка, прилично резервисаних гошћи, којима је требало читавих 8 минута да прекину голгетерски пост.

Одржавао је Раднички предност, која је у појединим моментима била и плус 4.

При резултату 12:8 у 26. минуту, гошће су заиграле свој типичнан, скандинавски стил са доста трчања и брзим протоком лопте, направиле мини серију и смањиле резултат који је на полувремену износио 12:11.

Отвориле су добро домаће играчице други део игре и поново дошле до два гола предности. Након резултатске клацкалице, Швеђанке стичу предност, али рукометашице Радничког су последњим атомом снаге успеле да преокрену резултат и дођу до великог тријумфа 23:22.

Импресивно је деловала борбеност и пожртвованост рукометашица Радничког на европском дебију.

У редовима Радничког најефикасније су биле Теодора Величковић са 9 и Ајлин Бјелак са 6 погодака, док су код гошћи најбоље биле Амелиа Лундбак са 7 и Емма Раск са 6 голова.

Реванш меч је заказан за недељу 24. октобар у Шведској.