На овосезонској европској премијери, ватерполисти Радничког славили су велику победу над најбољим руским тимом Синтезом из Казања, резултатом 16:14, у првом мечу Б1 групе квалификација за лигу шампиона која се игра у Будимпешти.
Са великим бројем руских репрезентативаца у свом саставу, Синтез је био један од главних конкурената за пласман у групну фазу, али су Крагујевчани одиграли фантастично и на крају направили огромно изненађење.
Поред одличног голмана Добожанова, најрасположенији у редовима Радничког били су Немања Станојевић и Страхиња Рашовић са по четири гола, а пратили су их сјајни центар Небојша Тохољ са три и Алекса Укропина са два.
У премијерном сусрету, домаћи ОСЦ савладао је француски Туркоан, резултатом 12:9.
У четвртак Крагујевчане очекују чак две утакмице и то у размаку од само пар сати.
