Веома изражен топлотни талас, уз дефицит падавина, наставља се и наредних дана, па ће у већини места максималне температуре бити у интервалу од 35 до 40 степени Целзијуса и уз тропске ноћи у урбаним срединама, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.
У целој Србији и данас је на снази црвени метео-аларм, што значи да је време врло опасно.
Потрошња воде у Крагујевцу већа је за петину, наводе у крагујевачком „Водоводу“ и додају да је дневна потрошња око 60 милиона литара.
Рестрикције нису планиране, а у поједина села упућују се цистерне са пијаћом и техничком водом.
У Тополи су већ неколико дана, од вечери до јутра, на снази рестрикције у водоснабдевању за потрошаче који су прикључени на систем Јарменовци.
Воду до даљег немају потрошачи у седам села. Локално комунално предузеће у Општини Рача апелује на потрошаче да рационално користи воду јер је вишеструко увећану потрошњу водоводни систем не може да подржи.
Рестрикције су од увече до ујутру.
