Тренинг припадника ватрогасно-спасилачких јединица одржан је на језеру у Шумарицама.
Своју спремност за реаговање у ванредним ситуацијама проверили су тимови из Крагујевца, Чачка и Зајечара.
Провера увежбаности екипа и исправности опреме били су главни циљеви вежбе на језеру у Шумарицама.
Припадници ватрогасно-спасилачких јединица поставили су мобилну брану и пумпе великог капацитета, са протоком воде од 200 литара у секунди, како би испитали спремност за реаговање у случају поплава.
Тренинг Крагујевцу одржан је у складу са годишњим планом стручног усавршавања и оспособљавања Сектора за ванредне ситуације.
Припадници Ватрогасно-спасилачких јединица реагују у бројним ванредним ситуацијама широм Србије у случају пожара, поплава, саобраћајних и других несрећа.
Због тога је изузетно важно да тимови буду максимално увежбани.
Ради боље увежбаности наши тимови сарађују са колегама и учествују у вежбама ван граница Србије.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић.
