Винско ракијски Хаб Крагујевац организује недељу Розеа

Винско-ракијски Хаб Крагујевац, организује недељу „Розеа“, која ће трајати до 8. августа.

Љубитељи квалитетних вина имаће прилику да испробају напитке домаћих произвођача из Шумадије и Поморавља.

Винско-ракијски хаб се налази у кући Ђуре Јакшића, у Крађорђевој улици.

Винско-ракијски хаб, нови кутак у старом градском језгру Крагујевца где је могуће дегустирати и купити аутентичне производе из Шумадије реномираних винарија и дестилерија место је о коме се све више говори.

Производи шумадијских винара и ракијаша све су траженији као поклони који се шаљу широм земље.

Регионална агенција за економски развој Шумадије и Поморавља планира да на овом месту у наредном периоду, приреди дегустације и промоције.

Тим поводом, овог месеца организована је недеља „Розеа“, која ће трајати до 8. августа.

Као део туристичке понуде, у винско-ракијском хабу постоји понуда од 120 вина и ракија Шумадије и Поморавља.

Такође, Регионална агенција за економски развој Шумадије и Поморавља припремиће нове пројекте везане за винско-ракијску културу и подршку произвођачима.

Кроз организовање винских и ракијских вечери, дегустација, индивидуалних, заједничких, промоција и обука, Винско-ракијски хаб пружа могућност љубитељима ових производа да сазнају више о винској и ракијској култури.

Извештава новинарка РТК Ксенија Ђерковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *