Вучић: Ситуација на КиМ веома компликована

Председник Србије Александар Вучић истакао је вечерас да је ситуација на КиМ веома компликована, у политичком и безбедном смислу, и истиче да притисци на Србију расту због тога што сви желе крај саге о Косову, а неће бирати ни начине ни средства да до тога дођу.

„Притисци на Србију ће да расту због тога што сви желе крај те саге о Косову, да се не би мучили у одговорима које морају да дају Русима и свима другима који се позивају на то. Сви се све чешће позивају на косовски преседан и стало је западним силама да реше то што пре. Неће бирати начина и средства да до тога дођу“, поручио је Вучић за ТВ Прва.

Вучић је, на питање, да ли постоји опасност од избијања сукоба у нашем региону будући да 31.октобра истиче рок за пререгистрацију возила са српским таблицама на КиМ, рекао је да постоји много тачака ризика.

„Али наше је да се изборимо за мир и урадимо све да шачувамо мир и то радимо. Не треба да паничимо, да мислимо да ће неко тај мир да сруши, али морамо бити спремни на сваку врсту провокације, да радимо краткорочно, средњерочно и дугорочно увек у смислу очувања политичке стабилности и снажења наших снага одвраћања, како војске тако и снаге наше економије. То је оно што радимо“, нагласио је он.

Вучић је указао да осим извиђачких беспилотних летелица нисмо ништа имали и истакао

да очекује да ћемо бити неко ко ће имати највише беспилотних летелица у региону и наоружзане.

„Радимо сами и са партнерским земљама на њиховој производњи. То говорим да би одвратио неког ко би да наруши нашу безбедност“, подвукао је Вучић. Указао је да ситуација није много лакша ни у РС у БиХ.

ИЗВОР: Танјуг

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *