Вучић: Србија у 2035. видим као члана ЕУ и са успешнијим образовањем и здравством

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да у 2035. години Србију види као члана Европске уније, са промењеним и успешнијим здравственим системом, као и са потпуно другачијим приступом у образовању.

Вучић је, на представљању националне стратегије „Србија 2030“, рекао да се о реформама и неопходним променама у држави говори деценијама, као и да данас, када људи говоре о реформама у образовању, они не причају о курикулуму и деци, већ само о повећању плата и истакао да данас имамо највеће плате у историји Србије, у сваком сектору.

„Када људи причају о реформи образовања, они не причају о курикулуму. Не прича се о деци нашој. Него само прича ‘кад ћете поново да ми повећате плату’. Данас имамо највеће плате у историји. Највеће плате у историји Србије. У сваком сектору“, рекао је Вучић.

Навео је да се данас најбоље живи у српској историји и указао да данас, у односу на 2012. годину, за 2,6 пута више грађани Србије троше новац у иностранству.

„Суштински је то много више и много више новца на луксузнијим местима трошимо него што је то био случај раније. Само да вам кажем колико се променио живот у Србији, колико је бољи. Срећан сам због тога. И даље није добро, али ћемо морати себе да мењамо“, рекао је Вучић.

Говорећи о чланству у ЕУ, казао је да види Србију као члана уније 2035. године, али да не зна да ли ћемо имати право гласа и комесара, истичући да за то морамо да убрзамо своје реформе.

„У пољопривреди нисмо у стању да испунимо оно што десеторици успешних ђака да смо дали, завршили би за годину дана. Ми за 20 година нисмо у стању да испоручимо са не знам колико људи имамо само у том сектору, да не причамо о свим другим секторима. То мора да подразумева и владавину права и неретко то и нема везе са владавином права, али морате да испуните неке задатке“, навео је Вучић.

Према његовим речима, то је понекад смешно јер вам траже нешто што не постоји нигде.
„Када доносите закон о Радио телевизији Србије и кажете преписали смо закон о ББЦ-у, они кажу, ‘а није ББЦ за вас’. ББЦ је за оне који одлучују. Ти закони су за нас, а нису за вас. Што приличи Јупитеру, што приличи Богу, не приличи волу. И све то морамо да превазиђемо, да разумемо.

Таквих ће трикова да буде безброј. Као са РЕМ-ом“, рекао је Вучић.

Говорећи о формирању Савета РЕМ-а, рекао је да смо једина земља на свету којој траже да да политичким противницима већину у таквом телу.

„И то да би укидали оне медије који нису против вас. Једина земља на свету. Не постоји ни један случај у свету“, рекао је Вучић.

Нагласио је да у реформама има и много добрих и важних ствари, а о чему је, како каже, разговарао и са Урсулом Фон Дер Лајен и Антонијем Коштом, односно о подршци и помоћи у енергетици, изградњи инфраструктурних пројеката и многим другим вредностима.

Председник је навео да у наредном периоду Србију види и као независну, слободну и суверену земљу која ће доносити своје одлуке и у спољној политици чувати своја пријатељства са традиционалним пријатељима на истоку.

„Ширити своје знање, своје везе, контакте и своју малену меку моћ и на афрички, азијски и друге континенте, а не само на европски континент. Видим земљу у којој ће људи видети будућност за себе и за своје децу. Видим земљу у којој ће да се враћају наши људи из иностранства зато што ће да разумеју да имају рачуницу да буду у Србији у којој могу пристојно да живе и такав живот да обезбеде за себе и своје децу“, истакао је председник Вучић.

Вучић: Просечна плата у Србији биће 1.320 евра 2030, а 2035. године 1.700 евра

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће просечна плата у Србији у 2030. години износити 1.320 евра, док ће у истој години просечна пензија бити на нивоу од 750 евра, као и да би просечна плата требало 2035. да достигне 1.700 евра.

Вучић је, на представљању националне стратегије „Србија 2030“ у Палати Србија, навео да је реч о подацима на нивоу Републике, док ће на нивоу Београда тај просек бити већи.

Према његовим речима, раст минималне зараде износио је 172 евра у 2012. години, 551 евро у 2025, а према пројекцијама за 2030. биће 760 евра.

„Просечна плате у 2012. је била 366 евра, а у децембру 2025. била је 1.057 евра. Према нашим проценама, просечна плата ће бити 1.700 евра 2035. године, а 2030. биће негде 1.320 евра“, рекао је Вучић.

Председник Србије је навео да је просечна пензија 2012. била 204 евра, а у децембру 2025. вредела је 484 евра.

„И то је више од оног што смо обећали пензионерима, а обећали смо им 450, 430 евра. У децембру 2030. очекујемо 750 евра“, рекао је Вучић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *