Здравствене установе у Крагујевцу обележиле Национални дан без дуванског дима

У оквиру обележавања Националног дана без дуванског дима, Институт за јавно здравље, у сарадњи са Домом здравља и Заводом за здравствену заштиту радника Застава, организовао је тестирање пушача на никотинску зависност као и превентивне прегледе за раднике крагујевачког МЕТРО-а.

У Србији се данас обележава Национални дан без дуванског дима, а овогодишња кампања са слоганом „365 дана без дувана“ има за циљ да се подигне свест о штетности пушења, нарочито код младих.

Компанија МЕТРО има 1200 запослених у девет продајних објеката у Србији и као друштвено одговорна фирма води бригу о сваком свом раднику. У крагујевачком МЕТРО-у има 136 запослених.

У циљу указивања на штетност конзумирања цигарета и промоције програма одвикавања од пушења Институт за јавно здравље спровео је тестирање на никотинску зависност активних пушача.

Поред тестирња пушача, у крагујевачком МЕТРО-у су организовани и превентивни прегледи. Сви запослени могли су бесплатно да измере крвни притисак, шећер у крви и одраде превентивну карту.

Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *