Кошаркаши Радничког срушили лидера КЛС

Кошаркаши Радничког победили су на свом терену лидера на табели, новосадску Војводину, резултатом 77:63, у мечу 9. кола Кошаркашке лиге Србије.

Раднички је остварио пети тријумф у сезони после којег се налази на четвртом месту.

Кошаркаши Радничког пружили су још једну добру партију и на свом терену нанели први пораз лидеру на табели, новосадској Војводини.

Крагујевчани су победу најавили у првој четвртини коју су решили у своју корист са 20:7 да би до полувремена разлику повећали на 19 поена.

Екипа Војводине је успела да на почетку последње четвртине заостатак смањи на седам поена, али је на крају Раднички дошао до заслуженог тријумфа резултатом 77:63.

У победничком тиму Поповић је са 21 поеном био најефикаснији играч утакмице.

Катић и Ђумић постигли су по 17 поена.

У екипи Војводине истакли су се Бјелица и Гаћеша са 15 односно 13 поена.

Новосађани, које предводи некадашњи тренер Радничког Мирослав Николић, прекинули су низ од седам победа, али су остали на врху табеле.

После петог тријумфа у сезони Раднички се налази на четвртом месту на табели.

Наредну утакмицу крагујевачки тим ће одиграти у среду 25. новембра у Старим Бановцима са екипом Дунава.

Извештава новинар РТК Саша СТаменић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *