Протокол о успостављању бесплатне правне помоћи, којим је предвиђено успостављање кол – центра потписали су представници Министарства правде Србије и Адвокатске коморе Србије.
Како је саопштено из Министарства правде, протокол су на свечаној академији поводом 158. годишњице адвокатуре у Србији потписали државни секретар у Министарству Радомир Илић и председник Адвокатске коморе Србије Виктор Гостиљац.
Он је навео да је успостављање кол центра за бесплатну правну помоћ још један заједнички успех Адвокатске коморе и Министарства правде, будући да већ функционише кол – центар за постављање бранилаца по службеној дужности.
