Прекинута серија пораза

Фудбалери Радничког, у 11. колу Прве лиге Србије, победили су у Београду екипу Жаркова резултатом 1:0.

Раднички је остварио четврти тријумф у првенству и попео се на осмо место на табели.

После три узастопна пораза, фудбалери Радничког остварили су минималну, али важну победу у Београду против новајлије у Првој лиги Србије, екипе Жаркова.

Крагујевчани су први запретили на утакмици у 14. минуту када је Ратковић главом послао лопту поред гола домаћина.

Екипа Жаркова у првом делу утакмице није успела да створи изгледне прилике за гол.

Издвајамо шут Украјинца Коваленка, као и ситуацију у којој се после корнера нашао бивши играч Радничког, Ђурђевић.

Прву велику прилику на утакмици Београђани су имали у 58. минуту када се у доброј позицији нашао Ђорђевић који је лопту послао преко гола.

Раднички је до предности дошао у 65. минуту. После корнера, пред голом Жаркова најбоље се снашао капитен Илић и довео Раднички у вођство.

Домаћи тим покушавао је да до краја меча дође до изједначења.

Најбољу прилику имао је поново Ђорђевић, али се истакао голман Радничког Раичевић, па је остало 1:0 за крагујевачки тим.

Раднички, који има утакмицу мање, остварио је четврту победу у сезони којом се попео на осму позицију на табели.

У наредном колу првенства Крагујевчани ће играти на свом терену са ТСЦ-ом из Бачке Тополе.