Иако до почетка грејне сезоне 2019/2020. има још времена, крагујевачка Енергетика увелико ради на поправци котловских постројења и замени топловода на градским локацијама.
У Енергетици кажу да спремно дочекују наступајућу грејну сезону и да ће почетком септембра на депонији бити довољне количине енергената.
Kрагујевачкој Енергетици већ су почели са припремама за следећу грејну сезону. У току су радови на замени котловских постројења и ремонт на котловима 3 и 4, који тренутно раде на угаљ.
У плану је да Енергетика ускоро за производњу топлотне енергије користи гас уместо угља, а ова два котла требало би да у следећој грејној сезони постепено пређу на гас. На тај начин би се решио вишедеценијски проблем.
Очекује се да 1. септембра буду напуњене инсталације, а од 5. септембра сва постројења буду спремна за почетак грејне сезоне. Тренутно се изводе радови на поправци котловских постројења и замени топловода на градским улицама.
Иако грејна сезона за 22.000 потрошача траје до 15. априла, у складу са Одлуком о снабдевању града топлотном енергијом, Енергетика ће покренути системе за грејање, уколико дневне температуре буду ниске и у наступајућој грејној сезони.
То значи да ће системи за испоруку топлотне енергије бити у функцији све до стварања услова за прекид испоруке топлотне енергије.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
