У Саборном храму Успења Пресвете Богородице, Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је вечерњу службу са изношењем Плаштанице.
Ова вечерња служба служи се у знак сећања на скидање тела Господњег са Крста када су Христови ученици измолили Понтија Пилата за дозволу да скину тело свога учитеља са крста и сахране га.
Плаштаница се налази у олтару на часном престолу а обичај је да се прилоком њеног изношења она подиже, а испод ње иде Преосвећени владика и свештенство које обилази око престола и износи плаштаницу на припремњен гроб на средини храма.
По завршеном богослужењу Преосвећени владика шумадијски Господин Јован благословио је вернике са жељом да у здрављу и весељу дочекају најсветлији празник Васкрсење Христово.
