На Тргу Војводе Радомира Путника отворен је фестивал Зимска чаролија који ће трајати наредна два месеца.
На свечаном отварању наступили су дечији хор Чаролија Леонтине Вукомановић, Ивана Петерс и Тијана Дапчевић.
Програми у оквиру овог фестивала биће организовани и на Тргу Светог Ђорђа где ће бити постављено клизалиште.
Бројним забавним садржајима, на недавно реконструисаном Тргу Радомира Путника отворен је фестивал Зимска чаролија, као увод у програме који ће бити организовани до 31. јануара.
И званично је укључена раскошна новогодишња расвета, уз маскоте и ватромет.
У центру града окупио се велики број Крагујевчана свих генерација, највише малишана.
Сви су спремни да у наредне два месеца уживају у правој зимској магији.
Да новогодишња магија буде потпуна побринуо се дечији хор и извођачи поп музике са репертоаром новогодишњих песама.
Поред светлећег мобилијара на тргу су постављене и дрвене кућице са производима карактеристичним за новогодишње и божићне празнике, укусним слаткишима и топлим напицима.
На овом месту наредних дана биће организовани бројни концерти и забавни садржаји за све узрасте, а посебна програм предвиђен је за најмлађе.
Крагујевчани ће, у Нову 2024. годину, на истом овом месту, ући уз звуке група Даркшајнс и Ју групе.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
