Више од 400 пензионера из Крагујевца боравиће бесплатно у бањама Србије

За бесплатан боравак у некој од бања у Србији ове године пријавило се више од три хиљаде пензионера из Крагујевца.

Поред ове редовних погодонсти, пензионери сада имају могућност да добију и картице помоћу којих ће у великом броју продавница моћи да купују са значајним попустима.

Републички фонд ПИО и ове године објавио је позив пензионерима за бесплатну рехабилитацију у здравствено-стационарним установама у бањско-климатским лечилиштима у трајању од 10 дана.

Поред пуног пансиона пензионери ће током десетодневног боравка у бањи имати прилику да обаве лекарске прегледе уз одговарајућу терапију.

Ове године прилику да бесплатно борави у некој од бања добило је нешто више од 400 пензионера из Крагујевца.

Пријављивање за пензионерске картице које издаје Републички фонд ПИО почело је у марту ове године.

Погодности које ће старији грађани имати прилику да искористе са овим картицама односе са на бројне попусте при куповини и коришћењу здравствених услуга. 

У току је припрема програма за облежавање 85 година постојања и рада Градског удружења пензионера Крагујевац у оквиру кога ће наступити Културно уметничко друштво Лепеница. 

Извештава новинар РТК Иван Ганић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *