Две године од трагедије у „Рибникару“

Друга година масовног убиства у Основној школи „Владислав Рибникар“ обележава се комеморативним програмима у Београду, где се од јутарњих сати окупљају чланови породица страдалих, грађани, пале свеће, полажу цвеће, уписују у књигу жалости.

Србија је била у шоку, јер је малолетни ученик седмог разреда К.К. тада усмртио девет ученика и радника обезбеђења, а ранио наставницу.

Само дан после, такође су изгубљени млади животи у Дубони и Малом Орашју.

Трећи и четврти мај у земљи се обележавају као Дани сећања на све жртве масовних убистава.

Све телевизије у Србији јутрос у 8 часова и 40 минута обуставиле су  програм и затамниле екран у знак сећања на жртве у трајању од једног минута уз текст „Дани сећања на жртве масовних убистава. Памтимо.“

Исто ће бити учињено и 4. маја када се обележава две године од масовног убиства у селима Дубона и Мало Орашје.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *