Агенција за безбедност саобраћаја организоваће од 1. јула кампању „Вози одморан“, како би повећала свест возача да је умор један од главних узрока саобраћајних незгода на путевима у току летњих месеци, које за последицу имају тешке телесне повреде или смртни исход.
Кампања ће трајати до средине септембра, а намењена је транзитним путницима и свим грађанима Србије који иду на дуга путовања.
Свакога дана, у летњим месецима, догоди се до 100 саобраћајних незгода.
У просеку, лети месечно смртно страда око 40 особа и око 1.600 учесника у саобраћају задобије повреде у саобраћајним незгодама.
