Прва годишњица постојања и рада Клуба за особе са аутизмом

Клуб за особе са аутизмом у Крагујевцу прославио је прву годишњицу постојања и рада.

Тим поводом, у просторијама овог клуба организована је пригодна свечаност којој су присуствовале бројне званице.

Клуб за особе са аутизмом почео је са радом у октобру прошле године.

Његов настанак представљао је велики изазов, али је за кратко време показао изузетне резултате и постао пример добре праксе у Србији.

Град је у највећој мери помогао да се у Крагујевцу оснује Клуб за особе са аутизмом и обезбедио неопходна финансијска средства за његов рад.

Такође, финансијски подржава и реализацију пројеката Удружења за помоћ особама са аутизмом.

Активности које се реализују у клубу прилагођене су потребама особа са аутизмом.

Поред подршке породице, од великог је значаја и подршка шире друштвене заједнице, што доприноси бољем развоју и већој социјализацији особа са аутизмом.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *