Свака бомбица семена брига, пажња и одговорност према простору у којем живимо

Еколошка акција „Баци нешто лепо“ добила је подршку Предшколске установе „Шумска вила“, а иницијативи су се прикључили и Природно-математички факултет у Крагујевцу, као и Ботаничка башта.

Малишани Предшколске установе „Шумска вила“, заједно са својим родитељима, прикључили су се еколошкој акцији „Баци нешто лепо“ како би допринели озелењавању површина у Ботаничкој башти.

Акција је реализована уз помоћ бомбица са семеном ливадског цвећа, које се бацају директно на тло, без потребе за копањем и употребом алата.

Ова иницијатива настала је као одговор на све мањи број зелених површина, али и на све слабију повезаност деце и одраслих са природом.

Циљ ове акције је да се заједничким корацима оживе запуштени простори без зеленила, као и да се пружи подршка пчелама и другим опрашивачима.

Овај начин садње је еколошки и безбедан како за децу, тако и за одрасле, али носи и снажну симболику.

Једна мала бомбица представља бригу, пажњу и одговорност према простору у којем живимо.

Уједно, акција је упутила и позив свима да се прикључе, уз поруку да заједничким деловањем можемо учинити да природа у градовима поново процвета.

Извештава новинар РТК Зорица Савић Ранковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *